Türkiye’nin Dev WordPress Developerları

4537 defa okundu kategorisinde, 23 Eki 2014 - 18:00 tarihinde yayınlandı
Türkiye’nin Dev WordPress Developerları

korsan-wordpress

Onlar gelmiş geçmiş en iyi coderlar, onlar efsaneler ve onlar.. kim lan onlar (:

Onlar sektörel birer bakteri ve asla kapanmayacak yaralar. Onlar kanamaya devam edecek ama birgün gidecekler. Her giden arkasında 2 tane daha bırakacak bölünerek üreyecek, çoğalacaklar.

Kim Bunlar?
Query kodu ile örnek birkaç döngüyü yedeğe almış her istenen özelliği ona göre düzenleyip yapıştırıp geçen genç, girişimci ve gururumuz olan arkadaşlar. Web standartlarını hayatında duymamış, validitasyonu sallamayan ve google ‘a kafa tutan bu büyük üstadlar, hepinize selam olsun.

Kim olduklarını, ne olduklarını tek tek yazmak isterdim ama polemiğe girme derdinde değilim. Ama şu kadar söyleyebilirim bir iş için çoğunluk 1.000 – 1.500 TL fiyat verirken 400-500 TL ‘ye işi alan arkadaşlar tamda onlar.

Konuya Gelelim
Geçenlerde bu şekilde teklif verip kaçırdığım bir müşteri adayımdan dönüş aldım. İlk başta teklifleri değerlendirmesi uzun sürdü heralde diyerek çok şaşırmadım ama benim 15 günde teslim ederim dediğim ve 1.200 TL teklif verdiğim bir işi 4 günde teslim ederim 400 TL ‘ye yazarım diyen başka bir arkadaşa vermiş. Şifrelerini iletti inceledim arkadaşın yazdığı sistemi (incelenecek çok bişey yoktu aslında). Arayüz yazılamamış, js ile çalışması gereken yerler çalışıyor gibi görünüyor ama sadece arayüz olarak görünüyor sisteme işlemiyor. Html olarak görüntü sağlanmaya çalışılmış (css hataları dolu ve düzensiz bir css dosyası ile teslim edilmiş). Oturup inceleyemeyeceğim kadar hata dolu ve düzeltilmesi benim açımdan saçmalık olan bir sistem (O sistemi düzeltmek sıfırdan yazmaktan daha beterdir, bilen bilir). Benden teklifimin yarı fiyatına düzeltmemi istedi 😀 tabiki kabul etmedim 500 TL ‘ye bir arkadaşa düzelttirmiş ama stabil çalışmayan yerler olmuş onun için geri geldi, “hani o arkadaşla anlaşmıştınız?” diye sorduğumda “onun bilgisi bu kadarmış” şeklinde dönüş aldım. Bana düzeltmem için bu sefer ilk teklifimin çeyreğini teklif etti, tabiki yine kabul etmedim 😀 Ben en başta 15 günde stabil çalışan sorunsuz bir çalışma taahhüt ettim arkadaşa verdiğimiz fiyat ve süre fazla geldi ama toplamda 20 günden uzun bir süre geçti ve elinde stabil çalışmayan validitasyon hataları ile dolu ve neredeyse benim teklif ettiğim kadar bir para harcanmış bir sistemi var.

Kıssadan Hisse : Arkadaşlar her işe bir şekilde çözeriz diye atlamayın, insanları böyle mağdur etmeyin. İşi veren arkadaşın hiçmi hatası yok elbette var, 3 kuruş kar etmek için ne idüğü belirsiz adamlara iş verilmez.

Saygılar, Sevgiler.

YORUM YAZ