Google Plus Twitter’ı Geçti

3870 defa okundu kategorisinde, 29 Oca 2013 - 03:39 tarihinde yayınlandı
Google Plus Twitter’ı Geçti

Bildiğiniz üzere google 2011 yılında google+ ‘ı devreye sokmuş ve çok iddalı olmasada sosyal medya ‘da varolacağını söylemişti. Bu google’ın ilk sosyal medya girişimi değil tabiki orkut gibi arkasında bir Türk coder bulunan başarısız (güney amerika hariç) bir projeside bulunuyor. Dünyanın en büyük şirketi olmasını aslında google’ın birçok sektöre yayılmasının sağladığını söylersek yanılmış olmayız. Birçok başarılı projenin arasında yüksek bütçeli ama başarısız projelerininde bulunması google ‘ı artık daha dikkatli adım atmaya zorluyor. Sanırım bu yüzden google plus bu kadar temkinli ilerledi ve halen ilerliyor.

Gelelim konuya nasıl oluyorda bu kadar iyi tanınmayan, çözülemeyen ama hepimizin birer hesabının mutlaka olduğu bir sosyal ağ var. Aslında bu sorunun cevabını bulmak o kadarda zor değil. Hepimizin bir gmail hesabı muhakkak vardır ve buda bu hesaba sahip olmamız için yeterlidir. Nasılki youtube ‘da bir videoyu beğenmemiz için veya yorum yazmamız için google hesabımız ile oturum açmamız gerekiyor ve oturumu açtığımız anda bir youtube kullanıcısı statüsüne geçiyorsak google+ içinde bu durum geçerli. Yani google arama motoruna bir defa giripte üst kısımda bulunan plus bağlantısını (+Siz yazar üye olunca +Adınız şeklinde değişir)sadece meraktan tıkladığımızda haberimiz olmasada bir google plus kullanıcısı oluyoruz.

Yani işte tamda burada duyuruyor ki; google. Tam 343 milyon aktif kullanıcımız var (google sayfasına girmesi bile plus hesabı ile bağlantılı bir sayfaya girmesi anlamına yani aktif olması anlamına geliyor). Ve yine bu yüzden diyorki 300 milyon aktif kullanıcılı ve bilinçli olarak sosyal medyada bulunan kullanıcıya sahip twitter ‘ı geçtik. Buradan kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

YORUM YAZ